UA-3511667-4

İş Zekası İle Daima Öndesiniz

Şirketinizin Bütün Raporları Canlı Olarak Tek Ekranda

Rapor ve Analiz Örnekleri

Ciro ve Kâr Durum Raporu 

Şirketlerinize ait gerçekleşen kâr ve ciro dağılımını, tarihsel bazlı, il bazlı olarak, Operasyon Bazlı, Müşteri Bazlı karşılaştırıp, Çok daha hızlı aksiyon alabilirsiniz.

Nakit Durum Raporu /Nakit Akım

Şirketlerinizin genel nakit Akım tablolarına online olarak erişip raporlayabilir, hızlı aksiyon alabilirsiniz.

Bütçe Raporları

Şirketinizin Bütçe Tablolarına, Bütçe ve gerçekleşen karşılaştırması yapılmış olarak, online erişebilirsiniz. 

Dönüşüm ve gerçekleşme oranları (Conversion)

Dönüşüm oranı üyelik, abonelik, ürün satışı, tıklama, form doldurma gibi farklı işlemleri içerebilir. Dijital platformda faaliyet göstermek Bounce, conversion rate gibi birçok ölçüm yöntemi sayesinde daha verimli gerçekleştiriliyor.

İş kolu / satış kanalı bazında
gelir tablosu (P&L)

Dönemler içerisinde müşteri bazında ne kadar satış yaptığınızı görebilir.
Birçok sektörde Kaliteli müşterileri tek bakışta ayırt edebilir, aynı müşteriye tekrar satış yaparak gelirinizi kazançlı ve sağlıklı bir gelir akışına dönüştürebilirsiniz.

Pazarlama harcamasının
geri dönüşümü (ROI)

Sizde ilerleyişinizi takip edebilmek ve devamında bir güzergah çıkartabilmek istiyorsanız. ROI denkleminden tam verim almanız gerekir. Bu verimliliğin altında yatan sebepte yapılan ölçümlerin doğru olmasıdır.

Kurumsal Analiz ve Raporlama Hizmetlerimiz

Verileriniz Sürekli Canlı

 Raporlarınız sisteminize bağlı canlı verilerden oluşur

Mobil & Web Arayüz

İster web, ister mobil uygulaması ile raporlarınıza her zaman ulaşabilirsiniz

İçerik - Analiz Teknikleri 

Zengin içerik, analiz teknikleri ile istediğiniz bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Arayüz

Kullanımı kolay, şirketinize özel tasarlanan kurumsal tema seçenekleri.

Yönetim raporları neden fayda sağlar? 

Şirketinizin mevcut karnesini görmek istiyorsanız, yönetim raporları hazırlamak işinizi doğru yönetmek için en önemli başlangıçtır. İşe ana hedefleriniz doğrultusunda size ölçüm sağlayan raporlarla başlayın. Amaç : İşinizde büyümeyi sağlayan etmenlerin anlaşılıp raporlarla ölçülmesini ve takip edilmesini sağlamaktır.

Departman ya da iş kollarının verimliliğini artırmak istiyorsanız size bu raporları sunabilen uzman kişileri bünyenizde bulundurmanız gerekmektedir ya da bu raporları otomatik oluşan canlı olarak alabilecek sistemleri tasarlayabiliriz.

İşletmenizin, finansal ve mali durumunu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, sizi bu konuda rahatlatacak yönetim raporlarını bir an önce hazırlatmakta fayda var. Aksi takdirde, işinizin sürdürülebilirliğini tehlikeye atabilirsiniz.

Şirketlerde Yönetim Raporları

Yönetim raporları işletmenizin mali durumu hakkında size derinlemesine bilgi veren yegane raporlardır. Finansal raporların aksine yönetim raporları, üst yönetim kuruluna veya firma sahiplerine en karlı müşterileri, bu müşterileri karlı yapan etmenlerin ne olduğunu, doğru fiyatlama yapılıp yapılmadığını, en çok satış yapılan bölgeler, en çok satılan ürünler veya satılmayan ürünler gibi verileri gösterir.  İşinizle ilgili ne yapacağınızı kestirmeye çalışmak yerine yönetim raporları sayesinde veriye dayalı sağlam ve anında kararlar alabilirsiniz.

Günümüzde aralarında büyük firmalarında olduğu pek çok şirket hâlâ raporlama için herhangi bir sistem kullanmıyor. İş zekası araçlarının popülerliğinin giderek arttığı günümüzde firmaların neredeyse tamamı excelde raporlama yapıyor ve verilerin doğru olup olmadığını dahi bilmiyor. Doğa Yazılım olarak verilerinizi muhasebe ERP sisteminizden çekerek sizlere şeffaf bir şekilde raporlar tasarlıyoruz.
Sizleri raporlama personeli maliyetlerinden ve verilerin insana dayalı olası hatalarından koruyoruz.

1

Finansal Raporlar İle İşletme Yönetimi

Genelde temel mali tabloların firmalardaki iş kolları hakkında yeterli düzeyde bilgi verdiğini, bu yüzden detay raporlara ihtiyaç duyulmadığı düşünülür. Finansal raporlar geçmiş performansı gösterir. Bu raporlar şirketin gelecekteki performansı hakkında bilgi vermez. Finansal raporlar şirketinizin karlılığını arttırmanıza yardımcı olacak kararları aldıramaz.

Örneğin ; Şirketiniz bir "ticari mal alıp satan" şirket ise ve birçok ürünü tedarik ediyorsa bu durumda stoklarda ne kadar ürün var, raflarda ne kadar ürün var, bu ürünlerin stok değeri ne kadar bilmek isterseniz yönetim raporu hazırlamanız gerekir. En çok satan ürünlerinizi ya da en karlı ürünler hangileri olduğunu sadece  yönetim raporları ile öğrenmek mümkündür.

Yönetim raporları şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilebilir. Ayrıca, sektördeki anahtar göstergeler (KPI) şirketinizin ihtiyacı olan raporlar için temel dayanak olabilir. 
2

Yönetim Raporları İçin İş Zekası - Analitik Araçlar

Şirketinizde yönetim raporları üretecek bir sistem kuruyoruz, Aylık yönetim raporlarının düzenli gönderilmesi işlemini otomatik hale getirecek bir sistem. Raporları hazırlamak için geçireceğiniz zamanı raporları okumak için kullanabilirsiniz. Bu raporları başta kurmak zaman alacaktır. Ancak, bir kez raporların şablonlarını iş zekası araçları üzerinde hazırladığınızda istediğiniz filtrelerde ve parametrelerde raporları sistemden çekebilirsiniz. Bu sayede şirketinizin genel durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Raporların tamamı muhasebe sisteminize entegre ve canlı olarak çalışır. Böylece her zaman anlık veriye ulaşırsınız.  Raporlama projesi ve iş zekası analitik araçlarından hızlı, aynı zamanda sorunsuz bir şekilde faydalanmanız için  uzman ekibimiz ile veri analitiği çözümleri sunuyoruz.
Bulut ekosistemindeki bir çok uygulama sayesinde müşterilerimize hesap planı ile tam entegre çalışan finansal ve yönetim raporları hazırlama imkanı sağlıyoruz.
3

Çok rapor var ve takip edemiyorsanız.

Yönetim raporları ne kadar az ise o kadar iyidir. Ne kadar çok yönetim raporu varsa gözden geçirmek için o kadar çok zaman gerekir. Bunların hepsini tek ekranda ve okunması kolay raporlar sunuyoruz. Tek bakışta şirketinizde negatif ve pozitif olan her veriyi renklendirilmiş olarak görebilirsiniz.
Hazırladığımız yönetim raporlarının amacı şirketinizde büyüme sağlayabilmeniz için hızlı bir şekilde karar almanıza yardım etmektir.  Yönetim raporlarınızı çok parçalamadan özet veriden başlayıp temel veriye kadar detaylı tasarlıyoruz. Böylelikle raporlarınızı okumak kolaylaşıyor. Tasarladığımız Yönetim raporlarımız kullanıcı dostu, okuması kolay şekilde hazırlanmaktadır.

Yönetim raporlarına baktığınızda şirketinizdeki negatif ve pozitif verileri kolayca görebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Mail

Telefon

WhatsApp

Twitter

Doğa Web Yazılım ve Bilişim Hizmetleri
Mail: info@dogayazilim.com - Gsm : 0532 566 09 50 - Tel : 0850 532 58 60  

Tüm hakları saklıdır www.dogayazilim.com © 2007